27 C
Skopje

Kостовски: Нема да бегам од земјава, затворањето на Еуростандард банка е заговор

АКТУЕЛНО

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Драстичeeн пад во бројката на новозаболени, но дрaaстично помал број и на тестови

Во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 24 Куманово 6, Дебар 4, Штип...

Заев: Оваа година слободни и отворени кон светот ја славиме независноста

Почитувани граѓани на Република Северна Македонија, нека ни е честит и вековит 8 Септември - Денот на независноста! Пред 29 години, на 8 септември, граѓаните...

Кој стои зад тоа, јас ќе бидам толку упорен да дознаам. Немам докази, но ќе ги обезбедам. Јас пред себе имам еден Кинески ѕид, НБРМ и државата. Изразувам солидарност кон оштетените. Нема да бегам од земјава, немам потреба да изнесувам пари. Сè што сум имал сум вложил во банката, рече бизнисменот Трифун Костовски

Сопственикот на пропаднатата Еуростандард банка, бизнисменот Трифун Костоски, во вечерашната емисија „Само интервју“ на Канал 5, вели дека стечајот бил подготвуван подолг период како и дека Народната банка не ги употребила сите алатки за рестартирање на банката да се стабилизира.

Ако некој беше изненаден, првенствено ние бевме изненадени, а потоа и штедачите заедно со нас, бидејќи повеќе од јасно е дека стечајот бил подготвуван подолг перио, па можеби и година дена – вели Костовски.

Тој направи интересна споредба со операциона сала.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мисицата Розман брка рекорди за Гинис: Се омажи за 24 часа, а се разведе за неколку недели

Познатата манекенка Емилија Розман пред неколку недели направи свадба со своето момче Стефан Ангелкоски, со кого се познаваше неполни 48 часа. Но, љубовта на прв...

Ова ќе им се допадне: Карантин во Македонија за оние кои се враќаат од одмор, нема да има

Од Министерството за здравство велат дека засега нема изолација за граѓаните кои се враќаат од одмор и престој во друга држава, но ситуацијата се...

И Груевски се огласи: Силјан Мицевски зборува невистини

Екс премиерот Никола Груевски ги отфрли обвинувањата на бизнисменот Силјан Мицевски како невистинити. При денешниот исказ на двата сведока, обајцата не ги потврдиле наводите во...

Нов пакет мерки: Платежни картички за граѓаните, самохраните родители и пензионерите

Четвртиот пакет економски мерки повторно предвидува платежни картички за категориите граѓани како самохраните родители и пензионерите со ниски пензии, за категориите кои не беа...
- Advertisement -