fbpx
-1 C
Skopje

Кралица на лапсузот: Тања Савиќ повторно се избламира

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Кој работи тој и греши, иако, дали е баш така? Лапсузите се нешто што на сите ни се случуваат, но дали и на јавните личности им е допуштено така да испаднат смешни? Некои случајно, а некои едноставно не се доволно образовани.

Тешко е да се направи вистински избор во морето на лапсузи на познатите, но ова секако заслужува внимание. Прочуената кралица на лапсузот Тања Савиќ во секој свој разговор со новинарите ќе изненади со своето познавање на терминологијата – „Имав мал инцест што се однесува на шишките“, изјави Тања неодамна.

Пејачката Тања Савиќ во јавноста е позната по своите лапсузи. А сега тоа уште повеќе го потврди.

На прашањето што користи за опуштање пред настап Тања даде шокантен одговор:

– Лепеза да ме олади, изјави Тања низ смеа, а кога го сфати прашањето одговори:

-Не конзумирам алкохол додека настапувам.

Исто така Тања ја прашаа каде е нејзинот сопруг, дали се во ред или можеби се дестанцирани, а потенцираше дека само си ја работи својата работа и нема потреба да ја прашуваат за сопругот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -