fbpx
4 C
Skopje

Kриела од своето момче зошто постојано оди во тоалет: Кога ја прашал започнала нивната животна драма

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Знае дека нешто сериозно не е во ред.

Британката Хети Гладвел веќе 5 години има сериозно поре метување во организмот поради кое многу често, најмалку 10 пати дневно мора да замине во тоалет.

Притоа, таа не само што често има мала нуж да, туку и голема, која е пропратена со силни гасови. Поради тоа кон крајот на пубертетот станала анксиозна и депресивна и започнала да избегнува врски.

Не знаела за што се работи, што е уште полошо – не знаеле ниту докторите. Имала една операција која неславно се завршила и проблемите само се влошиле. На сето тоа, раскинала со момчето со кое била во врска три години и кој единствен покрај нејзините родители знаел за проблемот на Хети. Долго и требало да се охрабри и да пронајде ново момче. Никогаш не се сомневала во својот изглед, туку во начинот на кој нејзиниот живот како и буката од тоалетот ќе влијае на нејзиното момче. Дури пред две години запознала едно момче преку социјалните мрежи.

“Не смеев да допуштам да ме слуша во тоалетот, да знае каков проблем имам. Кое момче денес би останало покрај девојка која оди 20 пати на ден во тоалет”, изјавила Хети.

Сепак, тој во еден момент открил дека нешто всушност не е во ред. Токму таа вечер, Хети се создржала како никогаш порано да замине во тоалет, и трпела преку сите граници.

Кога тој конечно ја започнал темата, нејзе нагло и се слош ило. Морала да исфрли се од себе, само што во меѓувреме таа вечер себе си си направила тројно поголем проблем и паднала на под. Што од болки во пределот на бешиката, што од тоа што ништо не јадела, како и стресот поради прашањата на момчето.

Повикал итна помош и таа завршила во болница. На операцијата. Момчето постојано било тука.

Кога конечно дошла на себе, заедно со докторот се му раскажала. Тој останал занемен.

“Не можеше да верува дека таков здравствен проблем криев поради некакви предрасуди. Ме праша дали е можно да не сум видела колку ме сака и дека ништо не му смета кај мене. Започнав да плачам, а тие двајца се смееја, веројатно од мака”, раскажа Хети која оваа година се вери со ова момче.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно. Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го...

Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера на неговиот фејсбук-профил напиша статус во кој им се обрати на Албанците во Македонија: „Драги сограѓани АЛБАНЦИ. Замислете ваква...
- Advertisement -