fbpx
-7 C
Skopje

Крстевски: Сите кочанчани мора да го кренат својот глас, не смееме да дозволиме Кочани да биде црна дупка во државата

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Во Општина Кочани (според неофицијален податок) има околу 14 000 лица кои се вработени (за кои се плаќа 7,4% професионално заболување и 1,2% здравствено осигурување од бруто платата). Ако имаме во предвид дека просечната бруто плата е околу 30 000 денари, некаде околу 600 000 евра на месечно или околу 7 000 000 евра на годишно ниво се уплаќаат за здравствени услуги.

Кочанската болница не ги добива потребните финансии за да функционира и се развива (со кадар, апаратура и инфраструктура) како регионален здравствен центар, што за волја на вистината е, бидејќи повеќе од 7-8 општини гравитираат кон истата.

Без разлика на политичките, идеолошките и други поделби, сите кочанчани мора да го кренат својот глас, кога веќе не бива институционално мора со други механизми да се стави до знааење дека Кочани не смее да биде црна дупка во државата.

Ова е фејсбук статусот на независниот советник Венко Крстевски.

Во Општина Кочани (според неофицијален податок) има околу 14 000 лица кои се вработени (за кои се плаќа 7,4% здравствено…

Posted by Venko Krstevski on Tuesday, April 16, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -