fbpx
5 C
Skopje

К*ртон спој

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Сител е најгледаната телевизија во македонскиот медиумски етер и нормално е таа да го добие најголемото парче од тортата наречена „пари за пропаганда“. Како што јавува „Фокус“ работодавачите на Латас и Ивона добиле 125 илјади евра за реклама и пропаганда (овде). Супер!!! Сега само треба да им биде објаснето на наивните „идеалисти“ и искрените „глуперди“, кои веруваа дека „моделот Латас“, нема да го има после падот на Груевски, со што „куртон-вестите“ од времето на „режимот“, ќе бидат поразлични од вестите и политиката на телевизијата сега кога „дојде животот“ во Македонија?

Одговорот на тоа прашање е повеќе од важно. Народот треба да знае дали куртон вестите веќе ја сменија својата боја? Исто така важно е да се знае и колку Тамари ќе можеа да се спасат со овие пари, оти нели тоа прашање беше актуелно кога се шараше низ Скопје?! СДСМ треба да одговори и на прашањето дали газда Ѕинго успеа да се договори со новиот претседател на Владата на РМ. и дали веќе пајтон партијата СПМ е дел од слободарскиот камп (каде веќе од неколку месеци удобно се наместени ДУИ, Демократски сојуз и ДОМ, кои и покрај фактот што долги години беа дел од „режимот“, сега си кулираат, во новото руво на антигруевисти.)

Инаку јас како необјективен новинар со низок просек и мал ај да не велам што, им благодарам на носителите на животот во Македонија и нивните „ривали“ од Белата палата. Сега сум раат. Мило ми е што не сум дел од вашите mainstream авторитети. Убава порака испративте до сите бруцоши запишани на студиите по новинарство. Да си ја знаат цената, бидејќи секое нешто во вашиот свет си има цена… нели?!

Јас сум еден од оние анонимуси кои не го вадат Миленко од уста. Згрижете го и него. Чим имате за Латасовите газди, ќе најдете нешто и за Козарот, за да биде фер. Откако ќе ги трансферирате сите довчерашни апологети на Груевски и неговото опкружување, пошо веќе ги згриживте и „независните“ твитерџии, можно е дупката во буџетот да се зголеми, ама ич да не ви е гајле. Ќе ги качите придонесите и ДДВ-то и готово, нема мака.

Морам да им признаам на СДСМ дека се визионери. Утре може да се појави и некој нивен Диме Спасов, кој ќе има потреба да биде оправдан од Началничево во „објективен и независен“ уреднички коментар.

Пишува: Батко Тане

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Огнен Јанески: Девојчињата и жените нема што неkому да полагаат сметkи за својата приватност

Фејсбук статус на Огнен Јанески Оваа држава отсекогаш функционирала во полза на криминалците, на девијантните, на опасните, наместо да се грижи за жртвите, за повредените...

Владата започна постапка за набавка на дополнителни 200.000 дози вакцина против КОВИД-19

Владата на Република Северна Македонија на вечерашната, 42 редовна седница, ја разгледа и ја усвои Информацијата за набавка на САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против КОВИД-19. Со...

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...
- Advertisement -