fbpx
3 C
Skopje

Крвнички се препукуваа, а сега најавија соработка

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Тој ја прозиваше дека нема стил, дека изгледа страшно и не знае да се облекува, а таа преку отворено писмо му реплицираше дека со денови не се будел од алкохол и седативи.

„Драмата“ на популарниот стилист и водител Сергеј Варошлија и сопственичката на салон за убавина, Бети Цонева, има среќен крај. Во последната епизода од своето ТВ-шоу „Мода“ на 1ТВ, Варошлија наеднаш го смени мислењето за Цонева, ги објави нејзините последни фотографии споделени на „инстаграм“ и ѝ порача дека е убава жена со одличен стил која претходно била под влијание на „некои блиски другарки“ кои лошо влијаеле на нејзиниот изглед.

Дека и во Македонија јавните личности полека учат како функционира шоубизнисот е и најавата дека дочерашните лути ривали подготвуваат заеднички проект кој Сергеј вечерва ексклузивно го најави.

Сергеј Варошлија се струпули на подот во најновото издание на блокот за мода “ во „Отворено студио 1“ на „1ТВ“.

На познатиот стилист му се слоши откако почна да го коментира физичкиот изглед и фотографиите на Бети Цонева или позната како Бети „Сикрет“.

Претходно се беше во ред, но кога се појавија фотографиите на Бети, е тука веќе Варошлија не можеше да продолжи понатаму.

Погледнете како тоа изгледаше:

Извор: Женски магазин

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -