fbpx
-0.5 C
Skopje

Кун Агуеро тешко повреден во сообраќајна несреќа

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Напаѓачот на Манчестер Сити,Серхио Агуеро доживеал тешка сообраќајна несреќа, од која се извлекол без последици.

Несреќата се случила во Амстердам на патот кон аеродромот. Наводно таксистот, во чие возило бил напаѓачот на Манчестер Сити, се движел со голема брзина поради што не можел да го контролира возилото и удрил во бандера крај патот.

ЕСПН, кој прв ја објави веста, наведува дека Аргентинецот од ударот на возилото скршил едно ребро и дека од фудбалските терени ќе отсуствува шест до осум недели.

Според медиумите, Агуеро бил врзан со безбедносниот појас и  тоа му го спасило животот.

Сообраќајна несреќа

Доколку информациите за повредата се точни, тој ќе го пропушти саботното дерби против Челси, но и двете решавачки средби на Аргентина за пласман на Светското првенство во Русија.

Холандската полиција за „Скај спорт“ потврдила дека двајца мажи биле хоспитализирани поради повредите здобиени во сообраќајна несреќа, без да го соопшти идентитетот на повредените.
Инаку, Агуеро во Амстердам престојувал поради концертот на колумбиската ѕвезда Хуан Луис Лондањо Аријас, во музичкиот свет познат како Малум. н.ц.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГНЕСА: Не правев естетски корекции: По интимност од скоро 20 години, нормален маж нема да ја нарече сопругата „фотошоп барбика“

Агнеса Органџиева, поранешната сопруга на Роберт Орданоски отворено во јавноста зборува за нејзиниот брак со екс-директрот на АЕК. Во последното интервју за ММС вели...

Васко Ефтов: Заев не сака Влада со ВМРО-ДПМНЕ, тој си го сака Мицкоски во Белата палата

Ако сакаше ВМРО-ДПМНЕ да се врати на власт, мораше да направи дисконтинуитет со груевизмот. Се додека не се направи дистанцирање од Груевски, овој Зоран...

Дневен хороскоп: Еден знак се наоѓа во тешка ситуација

ОВЕН Се обидувате со нови, поинакви и револуционерни идеји да го подигнете нивото на работата. Моментално нема резултати. Брачниот однос е стабилен. Партнерот е...

Убава вест: И оваа година државата ќе доделува ваучери за одмор на вработените со ниски приходи

И оваа година државата ќе продолжи да им доделува ваучери за одмор на работниците со ниски приходи во домашните туристички капацитети, соопшти денеска министерот...

Заев: Градоначалниците да не ми изигравaaт локални шерифи и да им служат на граѓаните достоинствено

Градоначалниците да не ми изиграваат локални шерифи и да им служат на граѓаните достоинствено, порача премиерот Зоран Заев откако беше запрашан од новинарите како...
- Advertisement -