23 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Куновска набројува на фејсбук што не е исполнето во време на Заев (Фото)

Фејсбук статус на Софија Куновска

Никола Груевски ќе одговара ❌ Ќе бидат казнети сите инволвирани во криминал и корупција ❌ Ревизија и справување со Скопје 2014 ❌
Бројчаник на тиумфална капија ❌ Гасификација❌ Справување со загадувањето ❌ Правда и еднакво општество за сите ❌ Подобро образование❌ Подобро здравство ❌

НАТО ✅

Санирање на состојбите во Охрид (уНЕСКО) ❌
Оптимизирана поефтина поефикасна и департизирана администрација ❌

Фото

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Корона вирусот во Македонија присутен уште во декември – Жена од Велес која последен пат е видена пред Нова година, позитивна на Ковид-19

Една од двете жртви на семејството Маноилови, кои беа пронајдени мртви во нивниот стан во Велес, е позитивна на вирусот „КоВид-19“, пренесува Алсат. Извори на...

Познато од каде заболел новинарот кој ги стави во самоизолација Мицкоски и Заев

Во семејството на новинарот кој е позитивен на коронавирусот има член кај кој е потврден вирусот. Новинарот имал контакт со тој член од блиската...

Од Канал 5 со став околу нивниот заболен новинар: Ниту тој сакал да заболи, а најмалку да заболи трети лица

Канал 5 ТВ, како одговорна компанија, ја известува јавноста во врска со нашиот колега, гл. и одг. уредник на нашата компанија, Гоце Михајлоски. Свесни сме...

Рекорден број на тестови за 24 часа – познато кога ќе има резултати и за Зоран Заев

Резултатите од тестот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев се очекуваат околу 16 часот. Веднаш по добивањето на резултатите ќе одржам прес конференција да...

(ФОТО) При бегање во полициски час, автомобил во Кочани се заби во полициски автомобил

Во Кочани за време на полицискиот час откако е воведен во државата, полицијата има многу работа. Речиси и да нема ден кога нема интервенција. Вечерва...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.