fbpx
-2 C
Skopje

Кутињо: Нејмар е лигуш, еве зошто сум различен од него…

АКТУЕЛНО

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Најскапиот фудбалер во историјата на Барселона Филипе Кутињо откри, дека основата на неговата мотивација е желбата да освои што повеќе трофеи.

Тој беше прашан од весникот Спорт дали невозможноста да ја добие Златната топка би значело заминување од Камп Ноу, по што тој одговори:

– Кога ми се појави можност да се преселам во Барселона, воопшто и не размислував. Бев сигурен дека сакам да дојдам, бидејќи тоа беше мојата примарна цел во животот. Сакам да бидам среќен овде и да освојувам трофеи, рече Кутињо.

Да играш со ваква класа на играчи е многу добро. Можеш многу да научиш и како фудбалер, но и како човек, додава тој.

За прашањето за Златната топка тој вели дека тоа е престижна награда која сака да ја освои секој играч, но дека неговата примарна цел е да освојува трофеи за клубот, наместо Златната топка, алудирајќи дека тоа веројатно е цел на некои други фудбалери кои го напуштиле клубот и покрај тоа што можеле да имаат голем напредок во истиот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ДОАЃА ВИСТИНСКА ЗИМА: Подгответе се за минусни температури и до -11 степени, еве ги деталите за наредните денови

Времето утре ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Многу солзи и емоции за легендата: Ќерката на Марадона плачеше на “Ла Бомбонера” кога играчите на Бока прославија гол пред неа

Бока јуниорс синоќа го победи Њувелс Олд Бојс со 2-0, се беше во знакот на Диего Марадина, а неговата ќерка Далма во живо го...

Вистинската љубов е над човечkите поделби и спротиставености

Епископ Партениј, Игумен Бигорски Во Стариот Завет, браќа, читаме како, кога како, кога Каин од завист го убил брата си Авел, Господ го запрашал каде...

Стојанче му свари кафе на Апасиев: Ќе слушаме убава, стара македонска музика со интересен текст

Во тек е процесот на подготовка на турско кафе за народниот пратеник, професорот Апасиев. Без шеќер со тоа што сигурно ќе преврие додека пишувам. Со кафето...
- Advertisement -