fbpx
10 C
Skopje

Квиз од 5 прашања: Најбрзиот со одговор во коментар – тагирајте пријател кој ќе игра со вас

АКТУЕЛНО

За да ви ја направиме интересна оваа вечер, подготвивме пет прашања на кои ќе треба да го дадете вашиот одговор во коментар на постот, да тагирате свој пријател од вашите фејсбук пријатели кој ќе треба да ви се придружи и одговори на истите. Првите пет кои ќе дадат најбрзо одговор ќе бидат објавени на страницата „Вицови за душа“.

Се што треба да направите е да го напишате бројот на прашањето: Пример 1. – по што ќе го напишете вашиот одговор.

1. Која компанија ја основал Бил Гејтс? Прв понуден одговор: Amazon Втор понуден одговор: Google Трет понуден одговор: Microsoft Четврт понуден одговор: Netflix

2. Кое овошје содржи највеќе калории?

– Банана
– Авокадо
– Портокал
– Јагода

3. Која е најмалата земја на светот

– Монако
– Лихтенштајн
– Ватикан
– Португалија

4. Чив е изумот за вакцина против детска парализа?

– Алберт Ајнштајн
– Исак Њутн
– Џонас Салк

5. Во која земја се користи валутата на фотографијата подолу

Foto

– Во Индонезија
– Во Малезија
– Во Камбоџа

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -