19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Ларис Гајсер одговара пред Васко Ефтов: Снимките од домот на Орце Камчев ги добив од некој кој што ми веруваше од Македонија, а тоа не е Груевски

Македонскиот новинар Васко Ефтов во својата популарна емисија ВО ЦЕНТАР разговараше со италијанскиот новинар Ларис Гајсер кој ги објави видео снимките од домот на Орце Камчев каде што тој дава 1,5 милион евра на Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец.

Во интервјуто Ефтов го прашува Гајсер за кого работи и вели дека тој делува во групација која треба да биде десничарски одговор на тоа што го прави Сорос.

На прашањето на Ефтов дали Гајсер ги добил снимките во Будимпешта, тој вели:

– Јас ги добив видеата откако тие беа достапни до институциите. Затоа што некој во институциите сакаше да и помогне на Македонија прикажувајќи еден случај и како се управува со тој случај кој е пример за вистински рекет во Македонија. Ние сме докажан независен весник во Италија, а снимките ги добив од некој од Македонија кој што ми веруваше.

На прашањето дали тој некој е Никола Груевски, Христијан Мицкоски, Гајсер вели: Не, не е така.

Интервјуто погледнете го во продолжение:

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.