fbpx
-3 C
Skopje

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие мислат дека тоа е полесен начин, па затоа не е изненадување што тие измислуваат приказни за секоја мала работа.

Еве кои се тие хороскопските знаци

Овните обожаваат да претеруваат и го прават тоа многу добро. Ќе биде тешко да ги фатите во лага, па дури и ако тоа се случи, нема да се извинат. Тие секогаш сакаат да зборуваат за себе дека се многу подобри отколку што навистина се, а со тоа доаѓа и многу измисени работи што никогаш не се случиле.

Близнаци Близнаците лажат затоа што се мрзеливи да ја кажуваат вистината, особено кога станува збор за потешки ситуации. Тие дури и нема да се обидат да разјаснат туку ќе продолжат со лагите. Ако сепак, ги фатите во лага, тие само ќе се насмеат и ќе ве обвинат дека сигурно и вие лажете понекогаш како нив.

Водолија Тие изгледаат како вистински дебелокожци, а всушност се кукавици. Тешко им е да се соочат со вистината, па затоа тие ја „омекнуваат“ со лаги. За нив не е проблем да ги лажат ни своите најблиски, дури и ако знаат дека ќе ги повредат со своите постапки. На крајот на денот, тие кажуваат толку многу лаги што и самите почнуваат да веруваат во нив.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -