fbpx
4.8 C
Skopje

Легендарниот говор на Апасиев кога бил млад студент (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Да се потсетивме на култниот говор од 2003-та година на тогаш сеуште студентот Димитар Апасиев.

Во таа 2003-та, со овој говор, Апасиев победи на Ораторската вечер на Правниот факултет во Скопје.

Еден од најмоќните моменти во говорот:

„ (Нас студентите) Не немаше никаде кога се менуваше знамето, кога се продаваше името , кога фабриките се затвораа и нашите родители ја губеа својата работа. Стоевме подзинати и кога западните политиканти се прогласија за духовни татковци на нашиот устав “

Целиот говор во видеото:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -