fbpx
-1.3 C
Skopje

„Легендата“ од Зеница: Имал 49 жени, има 50 деца и 250 внуци… сега ја бара 50-тата да ја ожени (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Тој е вистинска легенда, чија животна приказна е повеќе од интересна и вистински раритет дури и во светски размери. Како и не би бил, кога Таиб Сеферовиќ од Зеница ја бара 50-тата жена за да ја ожени!

„На 11 години се оженив за прв пат. На 13-годишна возраст, го добил своето прво дете. Во мојот живот имав 49 жени, 50 деца и 250 внуци. Бев во основно училиште од второ одделение кога за прв пат се оженив. Не се малку 50 деца, да ги створиш. Сè уште не ја најдов 50-тата жена, но ја барам. Жалам за мојата последна сопруга, таа почина. Ги сакав сите мои жени. Брзо се заљубувам, но брзо и се заситувам“- вели Таиб во смеа.

Тој бил спортист, боксер, хармоникаш, таксист. Патувал по целиот свет и правил деца каде и да стиге.

“Ме знае цела Европа, а деца имам по целиот свет. Јас живеам нормален живот. Не пијам, не пушам. Во брак бев со која како: по еден месец или два, по една година, или 20 години. Сексот е од клучно значење. Можам по 15 пати во една ноќ. Мојот син не може повеќе од два пати. Жените сакаат добар провод во креветот. Мора да бидеш со нив отворен. Ним малку им треба… малку секс и дружење. Сексот е закон. Не спиј со жена ти десет дена, и да видиш како потоа ќе се однесува“ – објаснува Таиб.

Џемила ја сакал повеќе од сите други. Таа сега е во Германија, омажена, но никогаш не ја заборавил.

“Сега сум во потрага по 50-тата жена и нека се јават сите кои се заинтересирани. Бев во Русија, Бугарија, Полска, Германија, Турција, таму имам две деца, па ако ова го видат, нека ми се јават. Знам можеби за 30 од моите деца, каде се, што се и што работат, за другите не знам ништо.

Дури и во Украина имам дете, како и во Србија, Хрватска, јас дури и не знам каде се не ги оставив своите потомци.

Неодамна ме запре полиција, приоѓа едно момче во униформа до автомобилот и ми ги бара сообраќајната и возачката дозвола. Јас му ги дадов и чекам да ми ги врати, а тој никако да ми ги даде. Излегов од автомобилот, дојдов до него, го прашувам што е проблемот, каде сум згрешил. Тој свртен со грб, наеднаш се врти кон мене и ми вели: Ти си мојот татко, и почна да плаче“ – раскажува Сеферовиќ.

Извор: Вистина.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фото: Ова се браќата на Јелена Карлеуша кои умешно ги крие од јавноста

Kaрлеуша отворено зборува за многу приватни работи, лични проблеми, па дури и интимни нешта кои не се за во јавност, но своите браќа Иван...

Заев се огласи доцна во ноќта: Опасно, срамно и неодговорно е однесувањето на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Обидите да се блокира работата на Собранието, во услови на светска пандемија од КОВИД-19, не е политика. Тоа е опасно, срамно и неодговорно однесување. Очигледно...

Луѓето кои ќе одбијат да се вакциниираат ќе добијат низа забрани: Без потврда нема да може да посетуваат ресторани, кафулиња, кино сали

Британски министер порача дека луѓето кои ќе одбијат да се вакцинираат против коронавирус нема да може да се вратат во нормала, односно без потврда...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...
- Advertisement -