fbpx
-1 C
Skopje

Лејди Гага: Хомосексуалците ме направија жена

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Лејди Гага изјави дека геј мажите во нејзиниот живот ѝ помогнале во „да се претвори во жена“, пишува денешното издание „Контакт мјузик“. 30-годишната пејачка е познат сојузник на Организацијата на лезбејките, хомосексуалците, бисексуалците и трансродовите лица (ЛГБТ).

„Јас секогаш сум била опкружена од исклучително интелигентни и силни хомосексуални мажи кои ме водеа низ многу промени во мојот живот. Да станеш познат е многу чудно и страшно. Тие ми помогнаа да преживеам“, изјави таа.

Откако се раздели со свршеникот Тејлор Кини минатото лето, во моментов пејачката излегува со 30-годишниот агент Кристијан Кери, кој работи исто со Џенифер Лопез, Џастин Бибер, Кристина Агилера, Амбер Херд, Мајли Сајрус и Симон Коен.

Двајцата често се забележувани заедно од јануари. Скандалозната русокоска вели дека покрај својата нова врска станала доста нервозна и би се почувствувала ужасно ако разбере дека Тејлор излегува со друга. Таа сподели уште дека добива многу љубов и поддршка од нејзиното момче.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -