22 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Лепа Брена откри на кој начин ослабела дури 17 килограми и што јадела- овој начин на исхрана ќе го применат многумина уште денеска (ФОТО)

Лепа Брена која на музичката сцена е повеќе од 35 години зад себе има оставено голем број на хитови, а во одредени периоди од кариерата таа правеше и драстични промени на себе.

Таа за српските медиуми неодамна откри дека на почетокот на својата кариера се борела со вишокот на килограмите.

Тогаш како што вели Брена изгубила дури 17 килограми, а причината поради нејзиното ослабување била коментарот на еден келнер во хотелот во кој настапувала.

Јас очекував дека ќе дојде пејачката, а дојде трафостаница, искоментирал келнерот на бендот на пејачката.

Брена го слушнала и признава дека тоа ја погодило.

-Мене тоа ме погоди и тоа многу сериозно, а малку и повреди. Кога ослабев повеќе од 10, 12, 13 килограми, тогаш сакав моето тело да го доведам до совршенство, вели пејачката.

Тоа треба да биде лесна храна. Може исто јајца, конзерва риба, секако сето тоа со салата.

За само шест месеци таа со овој начин на исхрана од 84 килограми имала 67.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.