fbpx
1 C
Skopje

Лепота

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
Ти тек дознаваш..
Она што јас ти го кажав на првиот као состанок..
Ти тек дознаваш дека си убава..
Млада и полна живот..
Со бисерен осмех..
И јаболчесто црвени образи..
Со очи ко Езеро бистри и чисти..
Ај да не набројувам многу..
Ќе ти се здоарни..
Сепак не сакам да те разгалам..
А сакам да ти кажувам убави ствари..
Да прејдам на суштината..
Те сонував..
На пусто островче..
Ја и ти..
Не бевме гушнати..
Немам јас среќа ни у сон пак да те ќарам..
Него ти спиеше во една како отворена колиба..
А јас ко мускетар и агент во исто време..
Чував некој да не му текне да ти пријде..
Она што ми е свето ќе го штитам до крај..
Ама те разбудив..
Сакав малце да те покријам..
И даските шупливи..
Ме издадоа..
Те разбудив..
Се погледнавме..
Ти не рече ништо..
Јас занемев..
Проблематична тишина..
И се разбудив..
Сакав да останам у тој рај уште малце..
Ама ни сонот не ми дозволува да те имам..
Ти секогаш ќе останеш убава..
А јас.. Јас ќе патам од неа..
И ќе се надевам дека еднаш ќе те сонам со мене..
Автор: Златко Ѓоргијоски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -