fbpx
5 C
Skopje

„Леви“ и „Десни“ парадери

АКТУЕЛНО

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Пишува: Атанас Величков

Се потресоа порцеланските левичари, од една парадерска фотка. Уранија од Хелзиншки комитет прва им забележа на „комитите“ од Бутел. Пак се врти старата приказна за кољачот Ќосето. За Гоце колел Ќосето бе другари, зар ни су вам рекли!!! За Гоце колел, за „духовниот“ татко на Здравко од Левица… Колел за „социјалдемократот“ Гоце, кој според властите во Белград е „бугарски бандит“ исто како Тодор и Ванчо. Немојте да се плашите дека некој ќе ви дојде со нож. Тие се толку комити колку што сте вие левичари. На уста. Кремови и шмизли што прочитале две три книги за Че и си напраиле филм, колку е јака левата идеологија. Колку е посрано да веруваш во Господ, бидејќи религијата само ги дели народите. Сега малце театарски сите се потресоа за фотката со Ќосето, никој не застана вака ватрено да му дае до знаење на Ахмети дека не смее да се курчи заедно со неговата пудлица Артан. Зашто драги левичари од порцелан, не побаравте „бомби“ и за функционерите на ДУИ? Знаевте дека ќе дојде до преговори Заев-Ахмети и затоа не сакавте да го љутите командантот, кој вашиот гуру Геро додека преговараше со Груевски, го претставуваше како терорист (карикатура објавена во „Слободен печат“). Каков е сега Ахмети за вас? Ете за Ќосето се изјаснивте, уште чекам да да видам дали имате образ да го дефинирате Ахмети. Вашата проѕирност е повеќе од навредлива. Се работи за промена на местата. Ви се цица и вам од државната цицка, бидејќи колку и да е моќен Сорос, не може да ве згрижи сите. На големо сакате да играте, тендерчиња со пријателчињата што во 2001 како „борци за права“ ги спушти Белград (вашиот центар на светот). Инаку и тие и вие сте назначени „борци за права и слободи“. Борците за слобода и плурализам не мафтаат со ликот на масовен убиец. Борците за слобода и плурализам не чепкаат во правата на луѓето, исмејувајќи ги некои конзервативни и традиционални вредности, како одењето во Црква и честитањето на верските празници. Борците за слобода и плурализам не се борат едно едноумие да го заменат со друго. Како што реков погоре, вие сте толку борци за нешто позитивно, колку што се и комити овие парадерите со постерот. Две разнобојни багри со исти цели и идеали (финансиски интерес), ама се плукаат, чадојни се креваат. Ај оладете малце, и за Златна малинка не ви е глумата.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Филипче: Вакцината „Спутник V“ ќе слета в недела со специјален транспорт

Согласно најавите коишто ги имаме денеска во разговорите со претставници и на Руската амбасада и на компанијата, најавата е дека руската вакцина „Спутник V“...

Калиопи го возврати ударот кон српската новинарka која ја нападна- од нејзините зборови веднаш ќе ви стане јасно кој е во право

Македонската пејачка Калиопи Букле со огласи по изјавата на српската водителка Весна Дедиќ, која за медиумите раскажала дека никогаш повеќе нема да ја покани...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

По долга битка стана мајка, сите ја паметат по насмевката: Весна ја загуби битката со корона

Уште еден здравствен работник почина од последици на Ковид-19. Веселина Поп-Гонова од познатото село Стојаково, вработена како лаборант во Општа болница Гевгелија, не успеа...

Гатачка измамила жени: Им го земала накитот за да растури магија

Две жени од Штип и Кочани биле измамени од гатачки, а случаите ги пријавиле вчера. Како што информира портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова, првата измама...
- Advertisement -