fbpx
20.8 C
Skopje

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи доживеа сообраќајна несреќа

АКТУЕЛНО

Лидерот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи вчера попладне имал сообраќајна несреќа откако возилото во кое се возел излетало од патот на десетина километри од Охрид во близина на охридскиот аеродром, потврдија за Плусинфо од партијата.

Возилото во кое Тачи бил возен од друг возач од засега неразјаснети причини излетал од патот.

Од партијата велат дека Тачи е добар и оти се здобил со мали повреди на нозете и оти немало потреба од медицинска интервенција.

Сообраќајната несреќа се случила вчера попладне кога лидерот на ДПА се враќал од посетата на Тирана, каде се сретна со претседателот на Албанија, Илир Мета.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -