fbpx
-3 C
Skopje

Лила отиде во Охрид и научи нова вештина – Значи за сè ја бива (ФОТО/ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Лила Стојановска е во Охрид! На одмор, релаксација и забава… Тоа знаат и врапчињата! Ама малкумина знаат дека покрај сите останати активности, водителката реши да проба нешто, што до сега не беше пробала. На суво е риба ипол, во вода исто така, ама под вода?

Имено, Лила реши малку да се опроба во нуркачките вештини, да го истражи во Охрид она што  до сега го нема видено, а би сакала… Да дознае, каков е Охрид под вода?!

Затоа се обрати на вистинското место, кај своите нови пријатели од нуркачкиот клуб „Амфора“. Колегата и пријател Варошлија до неа за секој случај, иако немаше потреба зашто Лила беше во сигурни раце… Конечно кој би испуштил од раце ваква како неа и би дозволил нешто да тргне наопаку? Затоа, најпрвин малку теорија и подготовки од младиот, но искусен инструктор Јован Секулоски. За него нова тура обука, за нова авантура на водителката… Подводна, секако!


И додека таа со инструкторот ги правеше првите подводни чекори, камерата грижливо го бележеше секое нејзино движење… Впрочем, Лила многу малку нешта прави што не се овековечени пред камера! А ова беше баш за пред камера!  Да се знае, кога Лила научила да нурка! А Лила како Лила, особено кога е пред камери, мора да е топ средена и дотерана.

А, ако веќе не може по цело тело, зашто е променета во задолжителното нуркачко одело, може она што се гледа над вода. Па, дали од навика, дали од убавина, Лила тргна да нурка под вода, претпазливо, полека, потроа, кроце…

Наместо со маска за нуркање, со очила за сонце! Ама што ако…!? Лила и во Охрид мора да покаже колку е убава, модерна и згодна, па кога е таа таму, Охрид мора да е сончев… и под вода!

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -