fbpx
-1 C
Skopje

Лила во градски парк се појави во издание како од „небо падната“: „Луѓето ме гледаа ко вонземјанин“ (фото)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Лила Филиповска каде и да се појави, независно дали е во некое несекојдневно издание, таа секогаш го привлекува вниманието на јавноста.

Ќе ја одмерат од глава до пети, ќе сакаат да се фотографираат со неа, ќе коментираат…

Таа е ултра позната, обожувана од многу фанови, па тоа е сосема нормално. Сепак, Лила дури и денес знае да се поздачуди кога ја гледаат, зпоруваат отако ќе ја одминат.

Една таква случка Лила раскажа додека била во градскиот парк за да позира во една од новите тоалети на „Елена Лука“ која таа ги носи го години за снимањата на „Се или нетшто.

Малку е да кажам дека вчера во парк луѓено ме гледаа ко вонземјанин. Замислете сцена сите во спортски аутфит , кој трча ,кој пешачи , кој одмара а јас во долга хаљина и штикли. И секако имаше коментари ‘кај тргнала оваа’ ‘е баш е кул , ‘ајде да се сликаме’ ‘ ајде да трчаме, што би рекол Владо Јаневски “луѓе се нек си прозборат”. Како и да е со „@rolladobolla“ направивме слики какви што змислувавме, а кој сака нека проба, а фустанов е од новата колекција на „Елена Лука“ – напиша Лила во описот на Фотографиите.

Инаку, често знае да напише дека си ја сака работата и дека ужива во неа, а тоа е евидентно.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -