fbpx
10.8 C
Skopje

Лила застана во одбрана по повод обидот за насилство врз нејзиниот колега Сергеј Варошлија

АКТУЕЛНО

Модниот стилист и критичар Сергеј Варошлија поради обидот за насилство на неколку лица кои влегле во телевизијата каде тој има своја емисија, вчеравечер во знак на револт, емисијата „Мода“ не се емитуваше.

Во текот на вчерашниот ден откако порталите ја пренесоа веста за тоа дека неколку лица на околу 25 годишна возраст се однесувале насилно и го барале Варошлија, се огласи и негвовата пријателка, ТВ водителката Лила Филиповска.

Таа на својот инстаграм сподели еден од насловите за обидот за напад врз Сергеј и напиша:

-Срамно и жално…да не е трагично би било смешно! Го кажа своето Лила.

Дали денес Сергеј ќе продолжи со револт или остра критика, останува да видиме.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -