fbpx
6 C
Skopje

Лино Червар демантираше било какво поврзување со Хрватска

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Актуелниот стратег на Металург и селектор на македонската ракометна репрезентација, Лино Чевар на прес конференцијата пред дуелот помеѓу Металург и Загреб, одговори и на новинарски прашања околу негово евентуално заминување од селекторското столче на Македонија.

„Јас да се понудам на Хрватска, имајќи 66 години, со толку многу медали, мислам дека е понижување. Веќе осум години сум во Македонија. Не може никој да ми го одземе правото да ја сакам својата татковина Хрватска, но и мојата втора татковина Македонија, таа е мој втор дом. Логично е моето име да биде споменувато, но јас го почитувам мојот тим Металург, неговиот сопственик Минчо Јорданов, ја почитувам и РФМ и претседателот Живко Мукаетов. Нема да разговарам за Хрватска, додека претходно не разговарам за тоа со мојот клуб и РФМ“, изјави Червар.

Претходно тој зборуваше и за дуелот против Загреб во рамките од СЕХА лигата, префрлајќи му ја фаворитската улога на гостинскиот тим, но и порача дека неговите момци ќе се обидат да го поправат впечатокот по убедливиот пораз од Веспрем пред неколку денови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -