fbpx
-0.5 C
Skopje

Лионел Меси откри која репрезентација сака да ја избегне на Светското првенство

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Ѕвездата на Барселона Лионел Меси призна дека би сакал да ја избегне репрезентацијата на Шпанија бидејќи таа би била тежок противник.

И покрај големите проблеми со квалификациите за Светско првенство, Аргентина успеа директно да се квалификува во победата од последното коло.

Човекот кој на “Гаучосите“ им донесе победа во тоа последно коло е Лионел Меси, кој и во остатокот од квалификациите одработи голема работа за својата репрезентација. Тој во изјава за аргентинскиот TyCSports рече. “Би сакал да ја избегнеме Шпанија во групната фаза на Светското првенство бидејќи се доста тежок противник.“

Шпекулациите за неговата иднина во Барселона се поинтересни во последно време, земајќи го во предвид фактот дека уште не го продолжи својот договор кој истекува следното лето. Сепак, призна дека му е желба да се врати во Newell’s Old Boys каде што ја започна кариерата.

“И понатаму сакам да играм за Newell’s Old Boys. Желбата за повторно играње во Аргентина секогаш ќе постои.“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

АГНЕСА: Не правев естетски корекции: По интимност од скоро 20 години, нормален маж нема да ја нарече сопругата „фотошоп барбика“

Агнеса Органџиева, поранешната сопруга на Роберт Орданоски отворено во јавноста зборува за нејзиниот брак со екс-директрот на АЕК. Во последното интервју за ММС вели...

Васко Ефтов: Заев не сака Влада со ВМРО-ДПМНЕ, тој си го сака Мицкоски во Белата палата

Ако сакаше ВМРО-ДПМНЕ да се врати на власт, мораше да направи дисконтинуитет со груевизмот. Се додека не се направи дистанцирање од Груевски, овој Зоран...

Дневен хороскоп: Еден знак се наоѓа во тешка ситуација

ОВЕН Се обидувате со нови, поинакви и револуционерни идеји да го подигнете нивото на работата. Моментално нема резултати. Брачниот однос е стабилен. Партнерот е...

Убава вест: И оваа година државата ќе доделува ваучери за одмор на вработените со ниски приходи

И оваа година државата ќе продолжи да им доделува ваучери за одмор на работниците со ниски приходи во домашните туристички капацитети, соопшти денеска министерот...

Заев: Градоначалниците да не ми изигравaaт локални шерифи и да им служат на граѓаните достоинствено

Градоначалниците да не ми изиграваат локални шерифи и да им служат на граѓаните достоинствено, порача премиерот Зоран Заев откако беше запрашан од новинарите како...
- Advertisement -