5.9 C
Skopje

Георгиевски и одговори на Ида Протуѓер: Добро е што денеска си толку анти Груевски настроена бидејќи едно време примаше нарачки од него

АКТУЕЛНО

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Бочварски: Даваме енергија и придонес во насока на подобрување на конекцијата со Бугарија

Во контекст на проблемот со Бугарија, сметам дека во делот на инфраструктурата треба ние да развиваме што е можно посилни и појасни врски помеѓу...

Екс премиерот Љубчо Георгиевски и одговори на Ида Протуѓер за нејзините обвинувања преку коментар на нејзиниот личен фејсбук профил.

Одговорот на Георгиевски ви го пренесуваме во целост:

Почитуваната Протуѓер најверојатно се засегна од две изјави во моето последно интервју.Првата дека во Македонија постојат хушкачи новинари и втората дека некои новинари мислат измислиле топла вода со тоа што констатирале дека Заев прави пазар со осумината за гласање на уставните амадмани. И има право затоа што токму таа ми излезе пред очи.

Поточно нејзиниот последен ТВ настап. Инаку многу е добро што денес Протугер е толку силно анти Груевски настроена но ке ја потсетам дека едно време работеше за него и примаше нарачки од истиот.

Инаку што се однесува на Окта само ке потсетам дека штетите се предизвикани поради тоа што некој го раскина договорот една година пред неговиот крај. Мазут има затоа што некој ја проектирал Рафинеријата да биде мазутара. 32 милиони долари за нафтоводот не ги платија македонските даночни обврзници туку ги инвестираа грците. И конечно со мазутот требаше да се произведува струја во Неготинска термоцентрала. Ако се провери колку пари се дадени за увоз на електрична енергија во овие години разликата ке биде јасна, пишува Георгиевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески за бугарската министерка за надворешни: Жалам што госпоѓата Захариева се наоѓа во состојба на тешко психичко пореметување

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во денешна изјава за медиумите говореше за можна средба со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов и проблемите кои се...

Д-р Сашко Николов: ќе останам доктор за сите граѓани и покрај мојата функција

Кандидатот за градоначалник на општина Штип, Д-р Сашко Николов истакна дека и покрај тоа што започнавме со изборната кампања за предвремените локални избори во...

Мистериозен млад човек ја разбранува јавноста: Среде литургија го извади мобилниот – што се обидуваше да направи (фото)

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало,...

Со вградување на плин се оштетува моторот на aвтомобилот?

Со цел да се намалат средствата кои ги даваме за користење на автомобилот, често кај нас граѓаните се одлучуваат за вградување на плин во...

СРУШЕНИ ЦРНИ РЕКОРДИ: Нови 5.067 лица се новозаразени, 38 пациенти почиnaa, се поголем број пациенти на респиратори во Србија (Фото)

Во последните 24 часа во соседна Србија се тестирани над 15.000 граѓани од кои дури 5.067 лица се позитивни на Ковид-19. Нажалост почиnале дури...
- Advertisement -