fbpx
2.8 C
Skopje

Љубчо Георгиевски се огласи по повод неуспешниот референдум и го кажа следново

АКТУЕЛНО

Екс премиерот на Република Македонија Љубчо Георгиевски кој воедно е и основач и прв претседател на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по повод неуспешниот консултативен референдум.

Еве што напиша тој на својата официјална ФБ страница.

– Го одбранивме името БЈРМ успешно и најверојатно гордо ќе го носиме во наредните триесет години

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -