30 C
Skopje

Љубчо Георгиевски: Зачудува колку е страшна историската неписменост меѓу новите патриоти

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Фејсбук статус на екс премиерот Љубчо Георгиевски

Ајде да дадам два коментара. Прво за Сашо Миленковски кој објаснува дека струмичките студенти се предадени од таквите како мене бугарофили. Момчето е егземплар на новопечен груевистички вморовец. Зачудува колкава е страшна историската неписменост меѓу новите патриоти. Студентите удба ги уби во Титова Југославија момче.

Вториот Кире Спировски што ме знаел од Австралија. Кире прво без пари се вративме од Австалија. Второ да ви кажам дека и јас добро ве знам и во Австралија и во Канада и Америка и По Европа. Со исклучок на десетина луѓе сите бевте поголеми Југословени и од тие што беа во Македонија. Имате стари снимки погледнете си ги. Ке видите колку патриоти сте биле.

Ајде да дадам два коментара. Прво за Сашо Миленковски кој објаснува дека струмичките студенти се предадени од таквите…

Posted by Ljubco Georgievski on Monday, September 9, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -