fbpx
13 C
Skopje

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Оваа недела ќе имате многу работа. Со добрата организација ќе успеете да завршите се.

ЉУБОВ: Обидете се да ја испочитувате желбата на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со бубрезите.

Близнаци (22.05 – 22.06) РАБОТА: Колегите ќе се потпрат на вас бидејќи ве сметаат за вредна и организирана личност. Помогнете им без калкулирање.

ЉУБОВ: Не се обидувајте да побегнете од себе и своите чувства, така никаде нема да стигнете.

ЗДРАВЈЕ: Во вас ќе владее стравот, најдете нешто за смирување.

Рак (22.06 – 22.07) РАБОТА: Ова недела ќе ги запоставите деловните обврски. Бидете внимателни никој да не го забележи тоа.

ЉУБОВ: Отворете се кон саканото лице или личноста која ви се допаѓа, премногу молчите.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте повеќе овошје и зеленчук.

Лав (23.07 – 22.08) РАБОТА: Ќе остварите многу важен контакт со личност од странство. Искористете го тоа на вистинскиот начин.

ЉУБОВ: Иако се трудите да го потиснете она што го сакате и чувствувате, сепак тоа не ви оди од рака.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со висок притисок.

Девица (23.08 – 22.09) РАБОТА: Горди сте и тврдоглави – беспотребно трошите енергија на борба со другите. Не ги сметајте колегите за ривали.

ЉУБОВ: Опседнати сте со материјални нешта, а партнерот има чувство дека го користите.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза која ќе треба веднаш да ја намалите.

Вага (23.09 – 22.10) РАБОТА: Уживате во тоа да се докажувате, но внимајте ќе создадете љубомора и проблеми на работното место.

ЉУБОВ: Песимистични сте. Партнерот не знае како да ви помогне, па ќе се тргне настрана.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

Шкорпија (23.10 – 21.11) РАБОТА: Доколку сакате да ја промените работата, размислете за нешто што има врска со комуникцииите.

ЉУБОВ: Слободните ги очекува некој интересен контакт со личност родена во знакот на Бик.

ЗДРАВЈЕ: Чувствително грло.

Стрелец (22.11 – 21.12) РАБОТА: Вие сакате да доминирате на работното место, а тоа оваа недела ќе ви оди од рака.

ЉУБОВ: Ќе бидете склони на хистерија, а партнерот нема да може да ве истрпи, па ќе ве игнорира.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Јарец (22.12 – 20.01) РАБОТА: Одлична недела за напредок во работата, ќе дојдете до важни откритија кои многу ќе ви помогнат.

ЉУБОВ: Одлична недела и за љубов, ќе ви донесе романтични изненадувања и ново познанство.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стапалата.

Водолија (21.01 – 19.02) РАБОТА: Премногу ќе ги идеализирате колегите. Тоа ќе ви биде сериозен проблем оваа недела.

ЉУБОВ: Најлесно е да ги осудувате другите на љубовен план, но дали сте ги погледнале вашите постапки.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес. Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Можен е сериозен деловен проблем. Но не грижете се, ќе ви помогне некој Рак.

ЉУБОВ: Партнерот ќе биде нервозен, обидете се да не ја влошувате неговата состојба. Слободните ги очекува нова љубов.

ЗДРАВЈЕ: Кашлица и надразнети синуси

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -