fbpx
2 C
Skopje

Љубовта помеѓу ДПМНЕ и мене заврши

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

#ЧитајтеСегаТука Љубовта помеѓу ДПНЕ и мене заврши (ЕПИТЕТОТ ДЕМОХРИСТИЈАНСКА ПАРТИЈА-НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАТЕ)
1.моето семејство се вложи во подигање на ВМРО ДПМНЕ како партија(за ова можат да посведочат моите сограѓани)..но благодарение на партиски послушници кои вработуваа и до трето колено братучеди-моето семејство се раздели.Братми мораше да ја напушти државава со фамилијата за корка леб.
2.формирав здружение на лица со Хендикеп (ова го пишувам за да не се распрашувате дали здружението имало ќар од дпмне)-ЗАСРАМЕТЕ СЕ ,ВО ТОА ЗДРУЖЕНИЕ ИМА ЛИЦА од различна почитичка определба,има неопределени Македонци и Роми
3.прашувате. по партија дали јас сум добила нешто некаква лична корист од дпмне-НЕ
ДОБИВ СМРЗНУВАЊЕ ПО МИТИНЗИ И ПРОТЕСТИ на кои бев носена како врека за компири по автобусите
4.СЕ ОТКАЖУВАМ ОД ДПМНЕ и како член и активист (бидејки вашите навреди преминуваат и по основ на мојот хендикеп).Епитетот ДемоХристијанска Партија-не го заслужувате)
5.ке агитирам против секој што работи против МАКЕДОНИЈА,не ме интересира дали е тоа СДС или ДПМНЕ-ИСТО СМРДАТ
6.имам 45години и планирам остатокот од мојата живејачка да го поминам по МОИ ЛИЧНИ УБЕДУВАЊА А НЕ ПО ПАРТИСКИ ДИРЕКТИВИ-НАСОКИ
7.И воошто нема да ми биде гајле доколку после овој напис пишувате и ме навредувате по мојот хендикеп(зашто постојат скринови за тоа)
8.доколку се одлучите да ме избришете од листа на ваш ФБ пријател-направете го тоа час поскоро ,со тоа ке знам дека и никогаш и не ви било местото покрај мене
9.ВМРО по идеологија ке носам у срце но партија веќе НЕ
10.веќе не рачунајте на гласовите од моето пошироко семејство(а дал Бог-баајги не има)
П.С: ПРИБЕРЕТЕ СИ ГИ КУЧИЊАТА ШТО ВИ ЏАВКААТ -НЕ МЕ ПЛАШАТ ,напротив ми даваат воља за живот 


Бранкица Димитровска


(препратете веднаш таму кај што треба-си знаете вие каде)

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...
- Advertisement -