fbpx
5 C
Skopje

Лудо возење: Прво претекнува автомобил на полна линија, па влегува во тунел и таму продолжува да го загрозува животот на другите учесници во сообраќајот (Видео)

АКТУЕЛНО

Опасно возење кое не е во склад со сообраќајните прописи е во центарот на вниманието на социјалните мрежи во Србија. На снимка објавена на интернет може да се види опасно возење од страна на несовесен возач кој претекнува автомобил на полна линија, потоа влегува во тунел и продолжува со претекнување со што го загрозува животот на другите учесници во сообраќајот.

Брзото и несоодветно возење е причина за сообраќајни несреќи што се многу чести во Босна и Херцеговина. патишта, но за среќа, овој пат немаше случајно, јавуваат локалните медиуми.

Видеото погледнете

го во продолжение

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -