fbpx
-5 C
Skopje

Луѓето родени во март се посебни: Ова се 10 причини зошто е тоа така

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Кои се нивните препознатливи особини?

1. Имаат многу развиена интуиција, знаат да проценат карактер и добро да ја анализираат секоја
ситуација. Сакаат да ги набљудуваат и да ги проценуваат другите луѓе. Тешко е да ги излажете.

2. Уметнички души се, кои фантазираат и имаат невидена креативност. Надарени се за дизајн, ликовна уметност, а особено за музика.

3. Дарежливи се и емпатични и затоа ги привлекуваат другите луѓе и се омилени во друштвото. Чуваат тајни и често им се рамо за плачење на другите.

4. Иако, добро се снаоѓаат во друштво, тие се повлечени и мистериозни кога станува збор за нивниот
приватен живот. Понекогаш сакаат изолација во мир и тишина.

5. Верни се и длабоко посветени на луѓето кои ги сакаат. Ќе останат со нив и во најтешките животни
мигови.

6. Прилагодливи се и знаат да се снајдат и во најтешките ситуации. Смирени се, енергични и
способни за мултитаскинг.

7. Сакаат патувања и нови возбудливи работи, па им одговара престој во природа и промена на
околината од време навреме.

8. Имаат филозофски пристап кон животот и внимателно го гледаат светот околу себе. Размислуваат
со своја глава и не се подложни на туѓи влијанија.

9. Позитивни се полни со заразен ентузијазам. Шират радост и насмевки, каде и да се појават.

10. Нивната страст неретко ги носи во драматични ситуации. Склони се кон ненадејни одлуки и брзи
потези. Големи злопамтила се ако некој ја изигра нивната доверба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -