fbpx
6 C
Skopje

Луна Џогани повторно во „Задруга 2“: Анабела жестотко распали по ќерка си

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Луна Џогани ги шокирала своите родители Анабела Атијас и Гаги Џогани кога им соопштила дека ке биде една од учесниците во Задруга 2. Луна јавно кажува дека не ја добила поддршката од своите родители а нејзинагта мајка и кажала дека нема да учествува во таа игра како минатиот пат да го изложи семејството на срам.

Популарната блогерка после излегувањето од Задруга константно беше во центарот на вниманието заради врската со оженетиот Слоба Радановиќ.

– Се случи многу брзо. Против тоа сум да се врати Луна во Задруга. Но Луна е полнолетна и таа самата си ги носи своите одлуки. Таа има голема желба да влезе бидејки смета дека не се покажала онаква како што е. Сега сака да се претстави самата себе. Јас не ја поддржувам во оваа одлука и и кажав дека овој пат ке мора да се бори сама. Јас веке нема да се огласувам во врска со Задруга 2 ниту ќе бидам дел од тоа. Секако дека секогаш ке бидам до своите деца, но ова не го поддржувам изјавила Анабела за српски Курир.

Луна по излегувањето од Задругата по многу пати кажувала дека нема да влегува во ријалити но се предомислила и затоа има добра причина.

– Сите ке речат дека сум луда а и сум луда ! Се уште не сум оздравена од првата Задруга и морам да признаам дека многу размислував за оваа понуда. Сватив дека не го завршив она што го почнав и дека имам уште многу да покажам на гледачите да ја видат правата Луна, а не Луна која по цел ден спиеше, плачеше и се караше. Луна потенцираше дека нема поддршка од своите родители.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -