fbpx
-3 C
Skopje

Љупчо Николовски до Игор Јанушев: Не сте Богови, расчистете веќе еднаш со оваа грозна оставштина на Груевски

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Јанушев вели “немало да помогне црна кампања против него”. Каква црна кампања? Сам си правиш кампања Јанушев!

Никој не ти ги измисли ниту аферите, ниту боксовите што “им ги даваш” на жени! Се си е тоа твое дело.

Кога политиката се практикува чесно, доблесно, за граѓаните, таа е благородна работа. Јас токму затоа влегов во политиката. Да ги променам работите! Зошто сликата која политиката ја има кај нас е сосема поинаква. Грда, арогантна, безобразна, опиена од власта и богатењето на сметка на народот.
Сликата на политиката кај нас е сликата на Игор Јанушев!

Не сте Богови, Јанушев! Не се граѓаните ваши играчки! Вие му служите на народот, не ви служи народот вам!

Засрамете се од сите ваши постапки, зборови, навреди, сета ваша омраза. Имате и чесни луѓе во вашата партија, дозволете им да дојдат до површината. Расчистете еднаш со оваа грозна оставштина на Груевски, зошто ова е тоа што тој го остави, ова раѓа Груевски како ментор, а Јанушев му беше еден од најпослушните ученици.

Како да не беа доволно штетата од 18 МИЛИОНИ ЕВРА за Панорамското тркало или 5-те МИЛИОНИ ЕВРА штета за двокатните автобуси во Скопје што ја направи. Или тоа што си ја вработи сета фамилија додека бележевме рекордна невработеност како држава во негово време.

Искрено, немаше ни потреба да ги видиме вистинското лице на опиениот од моќ и власт Јанушев. Граѓаните веќе добро ја знаеја разликата.

Берете памет драги пријатели, внимавајте кому му го доверувате гласот. За вашата иднина се работи.

Се што направивме за да одиме напред, го направивме за две и пол години со еден куп пречки и притисоци од ДПМНЕ. А тие? Тие гласаа против покачување на минималната плата!

Да е до Јанушев, истата пак ќе си биде 9.000 денари како во негово време, за да може сите да ги држи уценети, угнетени и како алатка за поткусурување пред избори.

СРАМОТА!

Јанушев вели "немало да помогне црна кампања против него". Каква црна кампања? Сам си правиш кампања Јанушев!Никој не…

Gepostet von Ljupcho Nikolovski am Freitag, 3. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Имаат право да го мразат и ДПМНЕ и СДСМ: Се што кажа, денес е реалност, се што ќе каже за во иднина ќе стане...

Имаат право да го мразат и едните и другите. И неговите, оние од ВМРО-ДПМНЕ кои ги создаде и кои во 90-тите се натпреваруваа кој...

Еkспертите предупредуваат: Ова е најголемата грешка која човеk може да ја направи по примањето на вакцината против Kовид-19

Вакцините против коронавирусот даваат надеж дека на глобалната епидемија конечно ќе ѝ дојде крајот, велат експертите. Сепак, тие предупредуваат дека луѓето никако не смеат да...

ТАЖНА ВЕСТ Имаше само 24 години: Почина синот на славнaтa манекенка koја пленеше со својата убавина

Тој тргна по стапките на својата славна мајка, која го магепса светот со својата убавина во 90-тите години, но според странските медиуми, страшниот пороk...

Најнова временсka прогноза за виkендот

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од...

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...
- Advertisement -