fbpx
13 C
Skopje

Љупчо Николовски: Луѓето сакаат европска иднина и прогрес, не изолација и токму затоа ќе гласаат за СДСМ и Коалицијата „Можеме“

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Денеска го потпишавме Кодексот за фер и демократски избори на парламентарните избори на 15-ти јули.

Тие ќе се 100 проценти здравствено безбедни, со огромно внимание за следење на пропишаните мерки и протоколи. Само така можеме да бидеме поддршка за здравствените работници кои се толку многу пожртвувани на првата борбена линија со вирусот за што мора да сме им крајно благодарни.

Граѓаните ќе излезат на гласање и ќе се определат за #СДСМ и Коалицијата „#Можеме“ зошто:

Луѓето сакаат европска иднина и прогрес, не изолација и уназадување.

Луѓето сакаат безбедност каква што добивме со членството во #НАТО, не сакаат несигурна иднина.

Луѓето сакаат зголемени плати и нормален живот, не сакаат живеење во страв и притисоци.

Програмата е одлична, плановите се цврсти и сигурни. Преговорите со #ЕУ ќе отворат врати кои отсекогаш биле затворени за нас.

Одиме напред сите заедно. Доаѓаат убави години 🇲🇰🇪🇺

Денеска го потпишавме Кодексот за фер и демократски избори на парламентарните избори на 15-ти јули.Тие ќе се 100…

Posted by Ljupcho Nikolovski on Thursday, June 18, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...
- Advertisement -