fbpx
5 C
Skopje

Љупчо Николовски: На 15 јули ќе одбереме по сопствена волја и ќе продолжиме напред гордо, достоинствено, слободно!

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

На 15 јули сите ние ќе бидеме пример за тоа како се одржуваат едни фер, демократски и пред сè безбедни избори.

Да им се заблагодариме на здравствените професионалци кои секојдневно се жртвуваат за сите нас изминатиов период. Најдобар начин за тоа е со почитување на мерките и дисциплинирано следење на препораките.

На 15 јули ќе одбереме по сопствена волја и ќе продолжиме напред гордо, достоинствено, слободно!

Да им се заблагодариме на здравствените професионалци кои секојдневно се жртвуваат за сите нас.

На 15 јули сите ние ќе бидеме пример за тоа како се одржуваат едни фер, демократски и пред сè безбедни избори.Да им се заблагодариме на здравствените професионалци кои секојдневно се жртвуваат за сите нас изминатиов период. Најдобар начин за тоа е со почитување на мерките и дисциплинирано следење на препораките.На 15 јули ќе одбереме по сопствена волја и ќе продолжиме напред гордо, достоинствено, слободно! 🇲🇰🇪🇺

Posted by Ljupcho Nikolovski on Tuesday, June 16, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Арсовски за градоначалникот: Он не може ГОЛФ 2-ка да поправи за 100 евра, голф терени ќе правел

Ќе правел голф терени од 2.5 милиона евра во Лисиче кај нас. Он од што е неспособен не може да поправи Голф 2ка...

Хит видео Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка

ХИТ ВИДЕО: Погледнете што и прави познатиот битолчанец Ритко на мажена Бугарка Едно време Омегле беше популарна платформа каде што можеа да се спојат сосема...

Филипче донесе одлука: Благодарам на поkаната, ние тука ќе ги вакцинираме сите наши граѓани

Прочитај повеќе во продолжение Здравствените работници од ковид центрите нема да одат да примат вакцина во Србија по вчерашната јавна покана од срспката премиерка. Венко...

Германски инфектолог откри до кога очекува да трае коронавирусот

Водечкиот германски вирусолог Кристијан Дростен, за разлика од многумина, очекува епидемиолошката состојба да се подобри дури наесен. Во интервју за германскиот магазин „Шпигел“, Дростен рече...

За поранешни и аkтивни пушачи: 10 намирници кои го чистат организмот од ниkотин

Сите сме доволно свесни за негативното влијание на циарите и ниkотинот на нашиот организам. Доколку сте престанале да пушите цигари или пак сте страстен пушач,...
- Advertisement -