11.5 C
Skopje

Љупчо Николовски: Нашата цел е парите да се враќаат кај граѓаните

АКТУЕЛНО

И жителите на Бузалково ја чувствуваат разликата, имаат поголеми приходи, поголеми можности.

Покачувањето на минималната плата од срамни 9.000 на 14.500 се чувствува, но и тоа не е доволно, ќе одиме на 20.000 денари.

Парите ги враќаме кај граѓаните. И просечната плата ќе расте, ќе оди до 34.000 денари и платите во сите сектори ќе растат.

Нашата цел е парите да се враќаат кај граѓаните и преку плати, и преку „Мој ДДВ“ и преку евтина тарифа на струјата и преку укинувањето на радиодифузната такса.

Затоа што нам ни се важни граѓаните, нивната иднина, нивната перспектива.

Затоа на 15 јули Ве повикувам да гласате за бројот 3, за #СДСМ и Коалицијата #Можеме, затоа што можеме уште повеќе, уште подобро.

И жителите на Бузалково ја чувствуваат разликата, имаат поголеми приходи, поголеми можности. Покачувањето на…

Gepostet von Ljupcho Nikolovski am Sonntag, 12. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...
- Advertisement -