17.1 C
Skopje

Љупчо Николовски: Нашата цел е парите да се враќаат кај граѓаните

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

И жителите на Бузалково ја чувствуваат разликата, имаат поголеми приходи, поголеми можности.

Покачувањето на минималната плата од срамни 9.000 на 14.500 се чувствува, но и тоа не е доволно, ќе одиме на 20.000 денари.

Парите ги враќаме кај граѓаните. И просечната плата ќе расте, ќе оди до 34.000 денари и платите во сите сектори ќе растат.

Нашата цел е парите да се враќаат кај граѓаните и преку плати, и преку „Мој ДДВ“ и преку евтина тарифа на струјата и преку укинувањето на радиодифузната такса.

Затоа што нам ни се важни граѓаните, нивната иднина, нивната перспектива.

Затоа на 15 јули Ве повикувам да гласате за бројот 3, за #СДСМ и Коалицијата #Можеме, затоа што можеме уште повеќе, уште подобро.

И жителите на Бузалково ја чувствуваат разликата, имаат поголеми приходи, поголеми можности. Покачувањето на…

Gepostet von Ljupcho Nikolovski am Sonntag, 12. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -