fbpx
-1 C
Skopje

Љупчо Николовски за италијанската новинска агенција АНСА: СДСМ ќе води здравствено безбедна кампања, во согласност со сите мерки за заштита

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во денешната изјава за италијанската новинска агенција АНСА, нагласив дека за СДСМ здравјето на граѓаните е врвен приоритет.

Изборите ќе бидат организирани во согласност со сите здравствени протоколи и со целосна заштита на здравјето на граѓаните.

СДСМ ќе води здравствено безбедна кампања, во согласност со препораките и мерките за заштита, преку социјалните мрежи, телевизиите, електронските медиуми и другите средства на комуникација. Нашата порака, нашата визија ќе стигне до секој дом, до секој гласач.

Очекувам дека граѓаните, почитувајќи ги сите мерки за заштита, ќе го искористат своето право на глас и ќе се одлучат за понудата која гарантира преговори со ЕУ со брза динамика и за ефикасни институции кои успешно ќе се справат со здравствените и економските предизвици што не очекуваат.

Прогресивните политики на СДСМ имаат огромна поддршка, на 15 јули само уште еднаш ќе ја потврдиме европската и модерна иднина на Република Северна Македонија 🇲🇰🇪🇺.

Во денешната изјава за италијанската новинска агенција АНСА, нагласив дека за СДСМ здравјето на граѓаните е врвен…

Posted by Ljupcho Nikolovski on Monday, June 15, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...

НOВA ТАЖНА ВЕСТ во Македонија: На 58 годишна возраст починa познатиот битолчанец и еден од основачите на навивачката група “Чкембари”

Прочитај повеќе во продолжение - тажна вест На 58-годишна возраст почина Вања Георгиевски, еден од основачите на навивачката група „Чкембари“. Георгиевски беше постојан посетител на...
- Advertisement -