fbpx
3 C
Skopje

Љупчо Николовски: Заврши времето кога политичарите ве гледаа само како алатка за поткусурување пред избори, знајте го тоа!

АКТУЕЛНО

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

Правата на работниците се светост! Им благодарам на Кристина и преставниците од Гласен Текстилец за одличниот конструктивен разговор денеска.

Текстилната индустрија подразбира макотрпна и тешка работа. А уште потешко е кога Вашиот труд не се цени, кога Вашата макотрпна работа е злоупотребена.

Работничките со кои се сретнав со мака се сеќаваат на времето на ВМРО-ДПМНЕ, пред само три години, кога беа понижувани, уценувани, заклучувани во текстилните хали.

Можеме многу подобро, но за само две и пол години променивме работи и имаме успеси.

Денеска не работат веќе за срамни 9.000 денари! Земаат 14,500, а ќе земаат 20.000 денари минимална плата.

Денеска зад нив стои државата, го штити нивниот труд, нивното достоинство.

СДСМ со синдикатите е партнер. Не треба граѓаните да и служат на власта, туку власта да им служи ним!

Ќе одиме и чекор понатаму во следниот мандат. Недела ќе е неработен ден за сите кои тоа го сакаат. Време за семејството мора да има!

Направено е многу, но можеме уште повеќе. Затоа што работиме искрено, чесно, домаќински и со почит. Заврши времето кога политичарите ве гледаа само како алатка за поткусурување пред избори, знајте го тоа!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Радиоактивна прашина од Сахара стигна во Европа! 60 години по тестот се врати како бумеранг

Радиоактивната прашина од Сахара е присутна во Франција од февруари, открива Здружението за контроа на радиоактивноста. Прашината ветрот ја донел од пустината Сахара и...

Ѓорчев открива кои афрички земји добиле вакцини пред Македонија

Министерот Филипче, пак, вели дека очекува во среда да почне и вакцинацијата во земјава. Вчера Кенија доби еден милион вакцини од „АстраЗенека“, Руанда 340 000...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

БОМБА НА ЗАЕВ: Им понуди на ВМРО-ДПМНЕ да влезат во Влада, но без Христијан Мицкоски

Првпат го кажувам ова, сакам да отворам дебата за заедничка власт и Влада со опозицијата. Ама да има човек со кого може да се...
- Advertisement -