17.1 C
Skopje

Мајка го оставила бебето само во бањата – Кога се вратила имала што да види

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Млада мајка ја оставила сама својата 14 месечна ќерка во бањата. Џасмин Грегори (24) пред несреќата, била посоветувана од социјален работник да не го остава своето дете само, додека се тушира.

Таа сосема заборавила каде ја оставила малата Робин. Очевидци изјавиле дека таа истрчала од куќата и ги прашувала случајните минувачи каде е нејзиното дете.

Робин била пронајдена удавена во бањата, на 7. август 2014 година. Нејзината мајка сега ја чека судење по обвиненијата чедоморство и занемарување на детето.

На судијата му било кажано дека социјалниот работник, Карла Дидок ја посоветувала Џасмин да не ја остава својата ќерка сама во бањата, непосредно пред несрекниот настан.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -