fbpx
2 C
Skopje

Мајка го шеташе своето дете, а потоа следуваше шок: Снимка која го згорзи целиот свет (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Видеото што ги шокираше социјалните мрежи со потекло од Ливерпул, во овој момент го обиколува светот од страшни причини. Во видео кое го згрози целиот свет, се гледа една жена што насилно влече дете на тротоар како милениче. Што е уште полошо, реакциите на минувачите! Сите се зачудиле на сцената, а потоа секој продолжува да си ја гледа својата работа.

Многумина изразија сомнежи на интернет дека тоа е кукла, но Џо Кеин, кој, исто така, е снимен на местото на настанот, вели дека детето е вистинско.

“Одев низ градот, и видов дека детето е заплеткано. Жената која што го водеше само се сврте, виде дека паднало и продолжи да влече. Искрено, детето изгледаше како тоа да му одговара. Во првите моменти помислив дека му држи „лекција“ на детото, но никако да запреше. Беше навистина тешко за гледање“, вели Џо. Иако неговата сцена беше вознемирена, Џо не направи ништо за да ја спречи неговата мајка да го стори тоа, како што било случај со минувачите. Реакциите на интернет се сурови.

„Имам три годишно дете и колку и да сонувам за ова и да го сторам, јас никогаш не би го направила”, рече една жена на социјалните мрежи, барајќи затвор. Многумина ѝ се приклучија на тоа.

https://youtu.be/7agQWvyBd9s

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...

Талат од Преспав: Дури работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот

Како е да се снима во време на корона и колку се плашеле доколку се заразат од престанок на снимање на Преспав. Снимањето за...

Ретро: Љубчо зборува за Груевски, Спиро во позадина се смешка (видео)

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Господинот Груевски зборуваше за неговото работење во некое апстрактно време, не ја спомнува Владата во која работел, не спомнува кој бил премиер...

Kавга која ја доведе до солзи: Зорица Брунцлик се расплака во живо на Пинкове Ѕвезди

Никој ништо не рекол и не направил. Дали ова е поради мене? Ова е навистина смислено. Во сред емисија со овие зборови се обрати еден...
- Advertisement -