fbpx
2 C
Skopje

Мајката на Ким Кардашијан, Крис Џенер невеста по трети пат

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Мајката на познатите сестри Кардашијан, Крис Џенер повторно ке стапне на лудиот камен. Нејзиниот иден сопруг кој со нетрпенија го очекува судбоносното ДА е Кори Гембл, менаџерот на Џастин Бибер. Свадбата се планира за напролет.

Иако предводничката на кланот Кардашијан е многу постара од својот иден сопруг, нив тоа не ги интересира бидејќи тоа не е пречка и тие уживаат во љубовта. За тоа дека Крис Џенер е внимателна пред бракот зборува и фактот дека спремила предбрачен договор, во кој нејзиниот избраник треба да го потпише.

Но и на Кори Гембл му оди ова во прилог бидејќи со потпишување на овој договор ќе го заштити своето богатство, кое се проценува околу 10 милиони долари.

,, Тие се многу возбудени поради свадбата, во врска се две години и уживаат во својата љубов.”- изјави нивен близок пријател.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...

Талат од Преспав: Дури работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот

Како е да се снима во време на корона и колку се плашеле доколку се заразат од престанок на снимање на Преспав. Снимањето за...

Ретро: Љубчо зборува за Груевски, Спиро во позадина се смешка (видео)

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Господинот Груевски зборуваше за неговото работење во некое апстрактно време, не ја спомнува Владата во која работел, не спомнува кој бил премиер...

Kавга која ја доведе до солзи: Зорица Брунцлик се расплака во живо на Пинкове Ѕвезди

Никој ништо не рекол и не направил. Дали ова е поради мене? Ова е навистина смислено. Во сред емисија со овие зборови се обрати еден...

Твдроглави, но посветени и лојални: Ова се силните карактеристики на луѓето кои во хороскоп се Бик

Голем дел од луѓето не веруваат во хороскоп, но за оние кои веруваат, интересно е да се препознаат одредени карактеристики кај луѓето, кои припаѓаат...
- Advertisement -