4 C
Skopje

Мајсторски гол на синот на Зидан

АКТУЕЛНО

24 годишниот Енцо Зидан, син на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан постигнал фантастичен гол за португалскиот Авес.

Авес гостуваше во Рио Аве во третото коло од порутгалското првенство и изгуби со 5:1, а утешниот гол за гостите го постигна момчето чиј татко е едно од најголемите имиња во историјата на фудбалот.

Енцо беше во Мадрид, но не успеа да се избори за нешто повеќе и среќата мораше да ја бара на друго место. Уживајте во неговата вчерашна мајсторија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -