24 C
Skopje

Македонски автобус се преврте во Србија: Српските медиуми со првични информации

АКТУЕЛНО

Македонски автобус се преврте утрово околу 10 часот во Србија на магистралниот пат Прокупље – Блаце. Крајната дестинација на автобусот била Копаоник.

Според првичните информации од српските медиуми, едно лице е потешко повредено, a 11 се со полесни повреди и се хоспитализирани во здравствениот дом во Блаце.

Екипите на брзата помош веднаш пристигнале на местото на несреќата и се укажува помош на повредените.

Според првичните информации кои ги објавуваат српските медиуми, на овој пат се спроведувала реконструкција во текот на последниот месец, со различен режим на сообраќајот во зависност од работата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цаца Биљановска поднела приговор за казната од 10.000 евра, денеска се појави во суд

Поранешната директорка, а сега докторка на Кожната клиника, Нина Цаца Биљановска поднела приговор на предлогот на Обвинителството да биде казнета со 10 илјади евра...

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со...

Се формираат регионални „Ковид – центри“ во 16 општини

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во...
- Advertisement -