fbpx
29.8 C
Skopje

Македонскиот пејач се огласи на Фејсбук по хоророт: Добро сум, но и шокиран од трагедијата

АКТУЕЛНО

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски кој живее и работи во италијанскиот град Џенова денеска потресен се огласи на социјалната мрежа Фејсбук, се заблагодари на сите за грижата и порача дека е добро.

– Ви благодарам на сите за пораките. Jас сум добро, дома сум шокиран. Денеска требаше да поминам на тој мост – напиша Нацоск, откако во ЏенОва денеска се случи страшна трагедија кога се сруши дел од автопат.

Имало автомобили и повредени на патот кога се срушил.

Службите за итни случаи се наоѓаат на местото на настанот, а се стравува дека во моментот на падот на мостот се наоѓале повеќе автомобили и дека има повредени.

Италијанскиот министер за транспорт Данило Тонинели изјави дека станува збор за огромна трагедија, објави за „Ројтерс“.

Извор: Независен

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -