fbpx
2 C
Skopje

Македонско-грчките страсти се разгоруваат: „Комити“ не може да одат во Солун!

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Вардаровите навивачи  „Комити“ добија забрана за патување во соседна Грција, поточно во Солун на дуелот од фудбалската Лига Европа помеѓу ПАОК и Шалке.

Како што е познато „Комити“ се збратимени со навивачите на Шалке „Ултрас Гелзенкирхен“ и често заедно навиваат на дуели каде што игра Вардар или пак Шалке.

Со оглед на близината на Скопје и Солун, беше планирано поголема група на „Комити“ да патува во Солун, но оваа информација брзо стигнала до надлежните кај нашиот јужен сосед кои експресно реагирале и забраниле било какви гости од Македонија на споменатиот дуел. Притоа на фановите на германскиот тим им е забрането да истакнуваат било каков македонски симбол на стадионот.

Ова е само продолжување и разгорување на страстите, со оглед на тоа што пред неколку година на дуел во Гелзенкирхен токму помеѓу Шалке и ПАОК беше извадено македонско знаме по што настана конфликт. Навивачите на ПАОК се актуелни и деновиве откако со нивните пријатели навивачи на српски Партизан ја навредуваа нашата држава, на што во текот на вчерашниот ден им вратија поддржувачите на прилепска Победа, „Мајмуни“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -