fbpx
20.8 C
Skopje

МАЛА ГРУПА ЖИТЕЛИ НА ТИМЈАНИК ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ ОТИ БАРАЛЕ ГРАДИНКА А НЕ ДОМ ЗА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

АКТУЕЛНО

Министерката за труд и социјала Мила Царовска се сретна жителите на село Тимјаник што излегоа на протести против изградбата домот за деца со посебни потреби. Тие изјавија дека не се фашисти, туку се бунат оти никој не ги информирал дека наместо градинка во селото ќе се градел дом за деца со посебни потреби. Еден од присутните изрази стравување дека здравите деца на Тимјаник ќе станеле „нездрави“ ако во селото се сместат болни деца.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -