-2 C
Skopje

Малдини со оценка за новиот Милан

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Италијанскиот гигант Милан вложи сериозни финансиски средства во летниот преоден рок, но резултатите за овој тим беа под нивото под водство на Винченцо Монтела за да ситуацијата драстично се промени, откако командата ја презема Џенаро Гатузо.

Сега „росонерите“ играат посигурно, поквалитетно, поборбено, а најдобар доказ за тоа се остварените резултати. Позитивно овој нов Милан го оцени и легендарниот Паоло Малдини кој ретко се расфрла со изјави и предвидувања, но верува дека неговиот поранешен клуб може до крајот на сезонава да дојде до местата кои водат во Лигата на шампионите.

-По навистина тешкиот старт, Милан веројатно е најдобриот тим меѓу оние кои го бркаат четвртото место. Значи, мислам дека е фер за нив да веруваат дека можат да влезат во Лигата на шампионите, бидејќи одредени резултати доаѓаат само со верување. Тоа значи дека мора да се борите до крај се додека постојат било какви можности, -истакна Малдини кој истата порака му ја испрати и на Наполи.

-Истото важи и за Скудетото. Наполи мора да верува и да не се откажува бидејќи никогаш не знаете што може да се случи. Нема многу шанси да видите како Јувентус губи, но ако тие згрешат мора Наполи да биде таму и тоа да го искористи, -рече славниот ас за „Скај“.

Милан со 47 бода во моментов е на шестото место, односно има шест бода и натпревар помалку во однос на Лацио кој ја држи таа посакувана четврта позиција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -