fbpx
-8 C
Skopje

Малиот Трпе го прашува татко си: А бе тате, ти зошто се ожени со мама?

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Малиот Трпе го прашува татко си: Тате, а бе ти зашо се ожени со мама? Таткото се дере: Слушааш ли женоо, и на дететво не му е јасно.

Трпе отишол на службен пат, па и се јавува на Трпана да и каже како си поминува: Секоја ноќ те мислам. Аиии што така? Бројам овци пред спиење, одговара.

Доцна навечер, малиот Трпе се буди и оди до креветот кај што спие мајка му: Мамо, мамо, те молам раскажи ми уште една приказна, не можам да заспијам. Дојди легни кај мама, кај и да е, ќе дојде татко ти и на двајцата ќе ни раскажува приказни. Следен виц со наслов: Љубов.

Трпе му се доверува на Цветко: Нешто многу ме мачи. Што, што е проблемот, кажи како да ти помогнам, го прашува Цветко. Треба да се женам а имам две девојки, одговара Трпе. И? – па едната е вдовица, многу постара, ама има три 3 коли од кои два ципа и 4 стана. А другата, прашува Цветко.

Другата е многу згодна, млада и паметна, ама нема пари. Ожени се тогаш за младата, го советува Цветко и притоа додава: Битна е љубовта и го прашува: А каде живее оваа вдовицата?

Виц за Трпе и Трапана: Трпана му звоне на Трпе. А бе да не ја имаш чепкано навигацијата во колата? Да, сакав да видам колкаво е растојанието од Скопје до Охрид. Е фала многу, јас сум во Охрид.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -