fbpx
3 C
Skopje

„Мамузите“ со лекција за Голден Стејт, Вестбрук по обичај со нов „трипл-дабл“

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Серијата од порази на Голден Стејт Вориорс продолжува, откако синоќа беа прегазени од Сан Антонио со 107-85. Иако двете екипи играа без клучните играчи Сан Антонио настапи без триото Паркер, Олдриџ и Ленард, додека пак Вориорс без Кари, Игудала и Томпсон, сепак „Мамузите“  стигнаа до убедлива победа предводени од Пети Милс со 21 поен.

Расел Вестбрук како и по обичај забележа но „трипл-дабл“, овојпат во победата на неговата Оклахома против Јута со 112-104, тој имаше бројки од  33 поени, 14 асистенции и 11 скока. Сега е на девет „трипл-дабал“ учинока до големиот Оскар Робертсон.

Во другите натпревари Њу Орлеанс по продолжение го совлада Шарлот со 125-122, Кливленд- Орландо 116-104, Милвоки-Минесота 102-95,  Далас-Феникс 98-100, Мемфис- Атланта 90-107 и Сакраменто-Денвер 92-105.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -