fbpx
4.8 C
Skopje

Маринко пред 30 години ја сакаше оваа жена – Со неа има вонбрачен син ФОТО

АКТУЕЛНО

Познатиот фолк-пејач Маринко Роквиќ има вонбрачен син, кој го доби пред да ја запознае сегашната сопруга Славица. Пред повеќе од 30 години бил во врска со извесна Мила, со која денес го има синот Дариј.

После врската со Мила, Маринко ја запознал Славица со која има двајца синови, исто така пејачи, Никола и Марко Роквиќ.

Маринко никогаш јавно не зборувал за својата поранешна љубов која му подарила син.

Еве како изгледа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -